ZPiSdN w Zawierciu


Idź do treści

Menu główne:


Rok 2019 1

Archiwum27.05.2019r.

Lubimy sprawiać przyjemność najmłodszym, dlatego też w dniu 27 maja koło teatralne "Niepokorne" oraz koło taneczne "Zbuntowane" odwiedziły Przedszkole nr 8.


Następnie pojechały do Przedszkola i klas I-III w Szkole Podstawowej nr 11 w Zawierciu. Po występie teatralno - tanecznym był czas na wspólną zabawę.

***

20.05.2019r.

Dnia 20 maja koło teatralne "Niepokorne" oraz koło taneczne z naszej placówki odwiedziły Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 3 w Zawierciu.Wychowanki zaprezentowały bajkę pod tytułem "Bądź sobą". W humorystyczny sposób ukazały problem akceptacji samego siebie.Przedszkolakom podobała się zabawna gra słoni, rybek, niedźwiedzia, rybaka, babci, skrzatów i wróżek na tle kolorowej scenografii, brawurowych układów tanecznych i pięknych kostiumów. Na koniec przedstawienia mali widzowie nagrodzili nas głośnymi brawami. Dziękujemy ;)


Edyta W.

***

10.05.2019r.W dniu 10.05 2019r. odbyła się V edycja Turnieju Wiedzy z zakresu Pierwszej Pomocy pod nazwą "Złote ABC młodego ratownika" o Puchar Dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich dla szkół podstawowych z terenu miasta Zawiercia. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez organizatorów w dwóch etapach. Pierwszym był test wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz adekwatnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W drugim etapie sprawdzali w praktyce posiadane umiejętności ratownicze. W trzyosobowych zespołach zmagali się z paniką i strachem poszkodowanych, opatrywali ich urazy, kontrolowali parametry życiowe a także prowadzili sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomach. Mieli również możliwość skorygowania popełnionych błędów, uzyskania cennych wskazówek od ekspertów oraz skorzystania z możliwości posługiwania się ogólnodostępnym sprzętem medycznym. Uczniów szkół podstawowych oceniało profesjonalne jury składające się z ratowników medycznych Ochotniczej Straży Pożarnej w Marciszowie oraz ratowników Pogotowia Ratunkowego.W trakcie oczekiwania na wyniki turnieju organizatorzy zadbali o możliwość rozładowania stresu uczestników. Zorganizowali pokaz ratownictwa medycznego, w którym uczniowie mogli przećwiczyć działania ratownicze na urządzeniach symulujących oraz podziwiać panoramę miasta z kosza drabiny strażackiej.W ostatecznej klasyfikacji czołowe miejsca zdobyli:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9


Różnice punktowe dla poszczególnych miejsc były bardzo niewielkie. Ponadto, wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju wygrali dla siebie nowe doświadczenie i wiedzę, dzięki której będą potrafili uratować ludzkie życie.


***

05.05.2019r.

Jurassic Forest Run, czyli Jurajski Bieg Leśny, który odbył się na terenie Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej i obszarze bezpośrednio do niego przylegającym. Na starcie stanęli zarówno biegacze, jak i miłośnicy Nordic Walking. Nasza placówka od lat współpracuje z hotelem, zapewniając atrakcje dla najmłodszych uczestników podczas festynów czy imprez sportowych. I tym razem nas nie zabrakło, kilka dni wcześniej dziewczyny pomagały w przygotowaniu trasy, a w dniu zawodów część wychowanek zajmował się strefą dziecka, gdzie malowały buźki dzieciom, kolejne startowały w biegu ma 5km. Dziękujemy i gratulujemy organizatorom super zorganizowanej imprezy sportowej.
14.04.2019r.

Takiego koncertu nie mogliśmy „przegapić”. Dziękujemy za piękny występ
Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestrze Kameralnej, Chór Capella Vertiensis pod dyrekcją Michała Rusa, który wprowadził nas w klimat nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy, serdecznie wszystkim wykonawcom gratulujemy.***

11.03.2019r.

Z okazji Dnia Kobiet nasze Panie i Dziewczyny oprócz życzeń, kwiatów, słodyczy, wzięły udział w turnieju wzorowanym na programie TV "Kocham Cię Polsko" przygotowanym przez brzydszą część kadry placówki.03.03.2019r.


W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963. Od 2015 roku bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych oraz w kalendarz ZPiSdN w Zawierciu. Każdego roku nasze podopieczne wraz z wychowawcami biegną na synbolicznym dystansie 1963metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz WyklętyJózef Franczak ps. Lalek). W ten sposób wychowujemy dziewczęta w duchu patriotycznym.Aneta G.


02.03.2019r.

W sobotę w naszej Placówce odbyło się tradycyjne
spotkanie z rodzinami naszych wychowanek. Oprócz "wywiadówki" goście mieli możliwość spotkania się i wymiany zdań z całą kadrą Zakładu. Wychowanki na tę okoliczność zaprezentowały specjalnie przygotowany program artystyczny i poczęstunek. Całość upłynęła w miłej, serdecznej i słodkiej atmosferze. Dziękujemy !
***

29.02.2019r.

Gratulacje z okazji kolejnej nominacji na stanowisko Dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu
W imieniu Wychowanek, Kadry Pedagogicznej i Pracowników, pragniemy złożyć Panu Dyrektorowi Robertowi Kleszczowi, serdeczne gratulacje z okazji kolejnej nominacji na stanowisko Dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Życzymy Panu spełnienia wszystkich planów zawodowych, sił i odwagi w podejmowaniu wszelkich działań, które będą służyły wdrażaniu mądrej edukacji, procesów resocjalizacyjnych oraz wielu powodów do dumy i satysfakcji wynikających zarówno z sukcesów wychowanek, jak i swoich pracowników. Wiemy, z jak dużą odpowiedzialnością i ogromem pracy łączy się pełnienie tej funkcji, ale wierzymy w Pana zaangażowanie oraz skuteczność w działaniu. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy pomyślności w sprawowaniu tej trudnej misji.

***

25.01.2019r.

Czwartek literacki w Klubie Novum, w Zawierciu z poetą Waclawem Kostrzewą. Autor pracował w kopalni węgla kamiennego, studiował historię sztuki. Wydał dziesięć tomów poezji. Siedem pozycji zostało przetłumaczonych na języki: angielski, rosyjski, ukraiński, czeski, hiszpański, rumuński i arabski.

16.01.2019r.

Grupa wychowanek odwiedziła Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu. Celem wizyty było przekazanie przygotowanych kocy iręczników, które jak wiadomo bardzo szybko zużywają się w schronisku. Uczestnicy akcji chętnie poświęcili swój czas i uwagę - czyli to,na czym najbardziej zależy bezdomnym zwierzakom.
18.01.2019r.

Dziś mieliśmy przyjemność gościć na
wernisażu Kasi Bieńkowskiej. Mogliśmy również przenieś się w inny świat W poszukiwaniu sztuki sensu. A dzięki uprzejmości niezwykłej artystce Kasi mogliśmy również kwestować na rzecz naszej dzielnej wojowniczki Wiki. LEPSZE JUTRO WIKTORII
17.01.2019r.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Młody Mistrz Fryzjerstwa. Do szkoły przy ulicy Grota Roweckiego przyjechali adepci szkół fryzjerskich z całej Południowej Polski. W tym roku tematem, mającym zainspirować młodych mistrzów fryzjerstwa była „Magiczna wiosna”. Uczniowie szkół fryzjerskich z południowej Polski musieli wykonać fryzurę inspirowaną tym tematem. Fryzura musiała być wykonana na modelce. Uczestnicy konkursu mieli na to półtorej godziny. Mogli używać różnych środków upiększających fryzurę np. ozdób, biżuterii, kolorowych lakierów czy dopinek, jednak nie przekraczających czterdziestu procent fryzury. Wśród nagrodzonych była rownież nasza podopieczna, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Dyrektora CKZiU Elżbietę Czernik. Gratulujemy !


13.01.2019r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - kolejny rok morsujemy z Jurajskimi Morsami ;)


10.01.2019r.

Finał WOŚP w SP 5. Wysłuchaliśmy prelekcji przeprowadzonej przez ratownika Grupa Jurajska GOPR "Aktywnie w górach", a najmłodsi uczestnicy wzięli udział w praktycznych warsztatach z "Pierwszej pomocy" przeprowadzonych przez naszą placówkę.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego