ZPiSdN w Zawierciu


Idź do treści

Menu główne:


Rok 2009

Archiwum > ROK 2009

Rok 2009

16.12.2009r.

Grudzień dla „ Przyjaciół” najbardziej pracowitym okresem w roku.

Więcej z zakładce Zespół Muzyczny.

13.12.2009r.

Po raz drugi wizytę złożył nam Szymon Majewski. W tym dniu do naszej placówki zaproszonych zostało także wielu innych gości. Specjalnie dla Szymona nasze dziewczyny przygotowały specjalny program artystyczny.


11.11.2009r

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


7.12.2009r.

Zakonczenie konkursu "Prezent z okazji Św. Mikołaja”. Zainteresowanie konkursem było duże, wychowanki dowolną techniką szycia wykonywały prezenty, które po ogłoszeniu wyników mogły zabrać i przekazać swoim bliskim.


6.12.2009r.

Współdziałając z Zespołem Wokalno-Muzycznym „Przyjaciele” prowadzonym przez pana S. Gawrona oraz grupą dziewcząt angażującą się w działalność wolontaryjną pod opieką pana A. Rykały, Koło Artystyczno-Terapeutyczne w dniu 02.12.2009r. zorganizowało Mikołajkową imprezę w Szkole Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu oraz w dniu 05.12.2009r. poprowadziło Mikołajkowe spotkanie dla dzieci niepełnosprawnych z Gminy Pilica. Ponadto z dużą aprobatą spotkał się występ koła w Przedszkolu

nr 7 w Zawierciu, przygotowany dla siedemdziesięciu małych widzów.

12.11.2009r.

Odbyła się wycieczka do Sejmu RP, Pałacu w Wilanowie oraz uczestniczyliśmy w programie Szymona Majewskiego.


5.11.2009r.

W tym roku szkolnym swoją działalność rozpoczęło nowe koło zainteresowań, które założyły panie A. Ptak i J. Wójcik.

W autorskim programie opiekunki koła za priorytetową uznały antropocentryczną koncepcję edukacji. Swoją ofertę skierowały do wychowanek pragnących rozwijać w sobie twórczą osobowość i ekspresję emocjonalną poprzez artystyczne wyrażanie siebie.
Atrakcyjny program koła spotkał się z dużym entuzjazmem wśród wychowanek, co pozwoliło na sprawne przygotowanie okolicznościowych uroczystości w Placówce i imprez integracyjnych w środowisku otwartym.
Koło zaprezentowało swoje artystyczne możliwości podczas Wieczornicy przy poezji i muzyce poświęconej Dniu Wszystkich Świętych, która odbyła się w dniu 30.10.2009r. w internacie Zakładu.

15.10.2009r.

Numer 13 kwartalnika Azymut wydany.

14.10.2009r.

Święto Edukacji Narodowej i jak co roku w naszej placówce i w tym dniu odbyła się uroczysta akademia. Koło teatralne pod przewodnictwem p. M.Leśniak i p. E. Werner- Skreczko przedstawiło wcześniej przygotowany, zabawny program związany

z obchodzonym świętem. Swoimi umiejętnościami pochwaliły się także kółko muzyczne i taneczne.

20.09.2009r.

Dnia 18 września 2009r. grupa dziesięciu wychowanek pod opieką wychowawców

R. Wichrowskiego i R. Dziwińskiego uczestniczyła w XVI Edycji Sprzątania Świata. Tegorocznym celem było posprzątanie terenu przy zamku siewierskim.

26.06.2009r.

Zakończenie Roku Szkolnego


31.05.2009r.

Dzień Dziecka w placówce. Wychodząc na przeciw potrzebom środowiska lokalnego nasza Placówka kolejny raz zorganizowała imprezę masową o charakterze sportowo-rekreacyjnym dla wychowanków Szkoły Specjalnej w Zawierciu, aktywizując nie tylko samą młodzież ale i przede wszystkim całe rodziny, które licznie przybyły do naszej Placówki.


17.04.2009r.

Szymon Majewski prywatnie w  placówce.

- Miałem tremę. Wierzyłem w stereotyp, że zakład poprawczy jest jak więzienie. Tymczasem tu jest jak w szkole, chyba ładniej niż w moim liceum. Mam nadzieję, że dałem dziewczynom trochę radości - powiedział.  Zdjęcia w Galerii.
 
8.04.2009r.
Kolejny numer kwartalnika Azymut wydany a w nim min. Fundacja,  OSPAR 2008, Ekologia, Wycieczki, Podsumowanie Akcji, Zima, Walentynki, Andrzejkowy  Wieczór Wróżb i Przepowiedni, Muzykoterapia, Kącik poetycki, Listy od byłych wychowanek, Z życia zakładu…, Coś się kończy coś zaczyna. Wkrótce do pobrania w dziale Koło dziennikarskie.

 
28.02.2009r.

Akademia, występ koła muzycznego i  teatralnego z okazji  „Zjazdu rodziców”.


25.02.2009r.

W dniu wczorajszym w naszej placówce odbyła się Integracyjna Zabawa Karnawałowa zaprzyjaźnionymi ośrodkami.


14.02.2009r.

Występ koła teatralnego z okazji ”Walentynek”


08.01.2009r.

Do Galerii fotografii dodano zdjęcia z występu zespołu Liberi Deus, Mikołajek oraz Wigilii.


20.12.2008r.

Kolejny raz Zespół Liberi Deus miał przyjemność wystąpić dla wychowanek. Podczas koncertu grupa promowała swoją płytę „Kolędy i pastorałki".


20.11.2008r.

Koło teatralne wraz z zespołem muzycznym ”Przyjaciele” otrzymali Nagrodę Publiczności na

XIII Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR "Jesteśmy tacy sami- Potrafimy wiele".

07.11.2008r.

Wydaliśmy kolejny numer kwartalnika „Azymut” a w nim min: Uroczystość z Okazji Dnia Edukacji Narodowej i wydania Tomiku Poezji „ Tutaj zostawiłam swój ślad”…. Akcja Lato 2008, Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego, Memory Banda - Pozdrowienia z Afryki, Wyjazd Do Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie, Kącik poetycki.


02.11.2008r.

Zespół Liberi Deus miał przyjemność wystąpić dla wychowanek z ZPiSdN w Zawierciu. Podczas koncertu grupa zaprezentowała utwory ze swojej pierwszej płyty "Podążaj w stronę Boga". Koncert dostarczył wielu wzruszeń zarówno słuchaczom jak i członkom zespołu.


14.10.2008r.

Dzień Edukacji Narodowej, wydanie Tomiku Poezji „Tutaj zostawiłam swój ślad…” Uroczystość rozpoczął dyrektor placówki Robert Kleszcz witając zaproszonych gości.

Wśród nich byli m.in. były wieloletni dyrektor placówki - Kazimierz Ptak, wizytator Okręgowego Zespołu Nadzoru Pedagogicznego przy Sądzie Okręgowym w Katowicach – Bartosz Kozłowski, zastępca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołuchowicach – Agnieszka Kubarska oraz sponsorzy Grzegorz i Mirosław Polak, Eugeniusz Klimek, przedstawiciele firm Elgra, Elhurt i Centrum Zaopatrzenia NEO.
Nie zabrakło nauczycieli, wychowawców, emerytów i rencistów zatrudnionych kiedyś w zakładzie.
Dla nich wychowanki pod kierunkiem wychowawców Edyty Werner – Skreczko i Małgorzaty Leśniak przygotowały niekonwencjonalny program artystyczny.
Były więc skecze, inscenizacje teatralne, taniec i dużo dobrej muzyki. Święto stało się też okazją do zaprezentowania pierwszej w Polsce książki napisanej przez wychowanki, „Tutaj zostawiłam swój ślad” to zbiór przejmujących i chwytających za serce wierszy i opowiadań z lat 2002 – 2007 zebranych i wydanych przez wychowawców Małgorzatę Leśniak, Czesława Karolczyka i Rafała Dziwińskiego.
Po części artystycznej goście mogli zwiedzić zakład, zapoznać się z jego funkcjonowaniem oraz wzięli udział w uroczystym obiedzie.- zapraszamy do naszej Galerii gdzie znajdują się zdjęcia z uroczystości.

09.10.2008r.

Uzupełniliśmy Galerię Akcji Lato 2008 o Obóz Wakacyjny i Warsztaty Plastyczne.


05.09.2008r.

Witamy serdecznie i zapraszamy do Galerii Akcja Lato 2008, przy zaangażowaniu wszystkich pracowników, ładnej pogodzie udało nam się w pełni zrealizować Plan Akcji Lato 2008.


27.06.2008r.

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008, pożegnanie pani Zosi L. naszej wspaniałej sekretarki… zapraszamy do Galerii fotografii.


04.06.2008r.

Impreza z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie miało charakter integracyjny, bowiem gościnnie do Zakładu przybyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Gołuchowic. Współpraca między placówkami trwa już od 10 lat, wychowankowie uczestniczyli razem jak do tej pory, w wielu imprezach okolicznościowych, wycieczkach i rajdach pieszych po Jurze.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego